EMRE KONGAR’A TEŞEKKÜR!

Ona ait bir kitap kütüphanemden çıktı. Nasıl el değiştirmiş de annemle babamın kütüphanesine karışmış anlamadık! Ama üstündeki imzalar doğruca sahibini işaret ediyordu: 634 Engin Kongar!

Yaptığımız araştırmalar bizi ilk dağ şehidimize götürüyordu. Bugün mezarında anıt olan, gencecik bir mimarlık öğrencisiyken Aladağlar’da hayatını kaybetmiş bu dağcı delikanlı bilin bakalım kimin sevgili abisiydi?

Prof.Dr.Emre Kongar’a abisinin izleriyle dolu kitabın fotoğrafını gönderdik. Kitabın durması gereken kütüphanenin onunkisi olduğunu söyleyerek. Hemen bize döndü. Aydın Abimin eski dostu olmasına rağmen beni tanımamış olmasına hayıflandı. Bu güzel, sıcak telefon konuşmasından sonra kitabı ait olduğu yere ilettik.

Sitemder’i biliyorsunuz. Benim kurucusu ve başkanı olduğum dernekten bize kalan bir yadigâr. Sinema ve televizyon mezunları derneğinin kısaltılmışı. Sitemder’in bir de dergisi vardı. Kadim çekirdek kadromuza ilave olan yeni yazarlarla bu internet yayın organını sürdürüyoruz. Haftada bir, hafta sonları yazarlarımız yazı giriyor.

Bu hadisatı Sitemder’e yazdım. Emre Hocam’ı da etiketledim. Olanlar oldu. Yazı binlerce kez okundu. Halen daha okunuyor!

Kendisine çok teşekkür ederim.

İşte bahsi geçen yazı…

https://sitemder.org/wp/emre-kongarin-abisi/

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir