KUKLACI İLE KEDİ YAVRUSU

Hayır, bu bir masal değil. Bu bizim halimizin metaforu!

 

Kedisi olanlar bilir, kedinizi elinizle ya da ayağınızla oynatabilirsiniz. “ Sahibim de çok tuhaf, onun eli olduğunu anlamayacağımı mı sanıyor” demez, kıpırdattığınız elinizin ya da parmaklarınızın üstüne atlar durur.

 

Ya kuklacılara kanışımız? O perdenin arkasında kuklacı olduğunu bile bile ne zevkle seyrederdik kostüm giymiş, sol elle sağ elin kapışmasını?

 

Baş, bir tanedir oysa! Seni de beni de onu da yöneten akıl, tevhid olmuş tek yöne giden bir akıldır.

 

Biz ne zaman Rusya’nın da Amerika’nın da bir ortak beyni olduğunu anlayacağız? Ne zaman Ortadoğu’nun “orta pisisi” olmayı bırakacağız?

 

Komplo teorisyenlerine bayılıyorum, onlar tv’de konuşuyor ben de oturduğum yerden onlarla konuşuyorum!

 

“Beş tane zengin aile varmııışşş”la başlayan bir masal anlatmaktan ne onlar yoruldu ne de biz dinlemekten usandık…

 

Bir zamanlar yanlarında peygamber olduğuna inandıkları bir adam ve anlatacakları birçok hikayeyle Mısır’dan çıkan bir kavimin, çıktıkları yere, kanıt olarak ellerinde sıkı sıkı tuttukları bir kutsal kitapla geri dönme çabasıdır olan biten her şey.

Çocuk gibiler… Kutsal kitap öyle söylüyor diye Aksa’nın altını oyuyorlar. Be kuzum, kehanet, olmasını beklediğimiz şeydir, olsun diye uğraştığımız şey değil!

 

Kafayı, bizim kitap en doğruyu söylüyor, zaten bu durumda biz de en seçkin kavim oluyoruz’a takmış bu adamlar dünyanın altını üstüne getiriyor… Mescid i Aksa’nın altını oymak ne ki?

 

Erkeklerin yönettiği pardon dindar erkeklerin yönettiği bu dünyaya, ben, inanamıyorum! Hepsi almışlar ellerine kitaplarını birbirini gırtlaklıyor!

 

John Lennon da sadece hayal ettiği için öldürülüyor.

 

Çok güzel.

 

10.03.2020 tarihinli Bartın Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir