İLK KİTAP!

İLK KİTAP!

İlk kitabım çıktı.

50 yaşındayken.  

Annem babam yazar ve öğretmendi. Ben ne yazar olmak istedim ne de öğretmen, ikisi de oldum.

Ergenlik sendromundan öte bir şeydi benimki, sıradan bir inatçılık gösterisi değildi ayak direyişim. Zorluklarına, bedellerine, çilesine şahit olduğum bu mesleklerden kaçınmaktı. Akıllıca bir tercih yaptığımı sanıyordum.

Yazar değilim. Bana yazar denemez denmemeli. Ben gerçek yazarlar gördüm büyürken. Yazmadan yaşayamayan, yaşamak için yazmak zorunda olan…

Ben onlardan değilim. Hünerleri olan bir aydın kişiyim belki.

Lora Yayınevi’nden çıktı. Adı, “Kalbin Uzak Evi”.

Aşkı, aşktan doğan mutluluğu hep o uzaktaki ev gibi özleyen ruhlara ithaf edilmiştir.

Kahramanımız başarılı bir iş kadını. Adı Sedef. Kolay olunmuyor başarılı iş kadını! Ne zorluklar aşılıyor, ne  travmalar, yaşanmamış neler kalıyor geride. Çabalayarak ve şansın yardımıyla bir şirketin başına geçebilmiştir Sedef, riskler alarak, gücüne güç katarak yerini koruyabilmiştir. Aşkı da aynı şekilde, aynı yollarla elde edebileceği yanılgısı ne vahimdir!

Ama dener. Kadınlığının son demlerinde, ilerleyen yaşına rağmen dener. Güzel olmaya çalışır, baştan çıkarıcı olmaya çabalar… Ben Sedef’e merhamet duydum açıkçası. Ona hoşgörülü yaklaştım. Ama metin danışmanım Feridun Benden onu anneliğinden vurdu!

Bir yandan da iyi bir anne olmaya çalışıyordu Sedef. Erkek bir danışmanın, Feridun Benden’in gözü onun iyi bir anne olmadığını yakaladı. Hikayeyi bunun üstüne oturttuk.

Muhafazakar bir toplumda modern bir kadının yetişme ve varolması arka planında, yasak bir aşka da tanıklık ediyoruz.

Sedef kendinden genç bir adama tutulur. Üstelik Sedef evlidir.

Daha fazla malumat vermeyeyim Kalbin Uzak Evi hakkında. Ama danışmanım Feridun Benden’in kitaba çok şey kattığını söylemeliyim.

236 sayfalık bu romanı e-ticaret sitelerinden ve yayınevinin internet sitesinden sipariş verebilirsiniz.

* 19.03.2021 tarihli Bartın Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

 

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir