ŞEYTAN DİŞİ MİDİR?

ŞEYTAN DİŞİ MİDİR?

Bence değildir. Savaşların, tecavüzlerin kötü politikaların sorumlularına bakarsak -şeytanın bir cinsiyeti varsa- bunun ne olabileceğini tahmin edebiliriz.

Yasak Elma dizisini takibe aldım. Ama belli bir sürede (40 dakika falan) yorulup kapatıyorum. Özetlerini izleyerek konuyu tam olarak anladığımı söyleyebilirim.

Ak saçlı (dizide ondan böyle bahsediliyor) bir adam var, dizideki kadınlarla ya evlenmiş ya beraber olmuş. Dizide çok eşliliğin reklamı olduğunu anlamanız için iletişim akademisyeni olmanıza gerek yok.

Erkekler masum, kadınlar şeytan yaklaşımı da adı Yasak Elma olan diziye pek de yakışıyor! Doğru ya, cennetten kovuluşun suçu da kadındaydı değil mi?

Kökeni Eski Ahit’e dayanan bu inanış bizim gibi Müslüman toplumları da etkilemiş. Bu üç semavi dinin erkek kulüpleri yer altından birbirine bağlı olsa gerek!..

Aslında kutsal metinlerdeki yaklaşımlar devam ettiriliyor. Havva – Adem- Lilith! Bu aşk üçgeni Yasak Elma adlı dizide tekrarlanıp duruyor. Adem rolünde de “Ak Saçlı”!

Dünyadaki bütün kötülükleri felaketleri yan yana yazalım. Kıtlık, açlık, işgal, tecavüz, savaş, salgın hastalık. Bunlar kimin başının altından çıkıyor Allah aşkına?

Şimdi söyleyin bana şeytan dişi midir erkek mi?

Türkler aydınlanma çağını Atatürk’le ve Cumhuriyetle yakaladı. Kısa zamanda hızlı bir yükseliş ve kalkınma yaşanırken, hurafelerden ayıklanan medeni ilişkiler ve durumlar sayesinde sosyal hayatımızda da ciddi değişiklikler oldu. Kazanımlar olarak nitelendirdiğimiz bu değişimleri biz Türk kadınları yitirmek istemiyoruz.

İlgilere duyurulur!

 * 30.10.2020 tarihli Bartın Gazetesi’nde yayınlanmıştır.

  • Türkler aydınlanma çağını Atatürk’le ve Cumhuriyetle yakaladı. Kısa zamanda hızlı bir yükseliş ve kalkınma yaşanırken, hurafelerden ayıklanan medeni ilişkiler ve durumlar sayesinde sosyal hayatımızda da ciddi değişiklikler oldu. Kazanımlar olarak nitelendirdiğimiz bu değişimleri biz Türk kadınları yitirmek istemiyoruz.İlgilere duyurulur!

    Yazının bu bölümü sehven yayınlanmamıştır.

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir